Destekli Sütyen

Destekli Sütyen

Destekli sütyen modelleri ile göğüslerinizi daha dolgun ve fit gösterebilirsiniz. Kadınlar için sutyenin günlük yaşamda ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Her gün kadınların kullanmak zorunda olduğu bir iç çamaşırı türüdür ve kadını seksi gösteren en önemli yardımcı aksesuarlardandır. Bu yüzden de doğru sutyen seçimi kadınlar için oldukça önemlidir. Bir kadının seksi görünümü vücut hatlarının kıvraklığına bağlıdır. Bunu da en iyi ortaya çıkaran şey hiç şüphesiz sutyenlerdir.

Destekli Sütyen

Sütyenler sizin istediğiniz doğrultuda görsel illüzyon da yaratacak oldukça önemli bir işleve sahiptir. Örneğin küçük göğüslü kadınlar dolgulu ve silikonlu sutyenler kullanarak göğüslerini olduğundan çok daha büyük gösterebilirler. Yine aynı şekilde, göğüsleri gerekenden büyük olan kadınlar desteksiz ve toplayıcı sutyen çeşitlerini kullanarak daha küçük ve dik göğüsler yaratabilirler. Üstelik bunu yaparken herhangi bir estetik operasyon geçirmeye vs. de gerek yok. Peki, doğru sutyeni nasıl seçmek gerekir. İlk olarak beden ölçünüze uygun bir sutyen almanız gerekir.

Dolgulu Sütyen

Beden ölçünüze uygun olmayan sutyenler hem size rahatsızlık verir, hem de kötü bir görünüme sahip olur. Eğer göğüslerinizin beden ölçüsünü bilmiyorsanız bunu kendiniz de ölçebilirsiniz. Öncelikle bir mezura yardımı ile tam göğsünüzün altından bedeninizi saracak şekilde göğüs kafesini ölçün. Örneğin 85 cm. çıkmış olsun. Çıkan bu rakama 5 ekleyin. Toplamda 90 oldu. Aynı işlemi bu kez göğüslerinizin en dolgun yerinden yapmanız gerekiyor.

Dolu kap sütyen

Örneğin bu değer de 92,5 cm çıkmış olsun. Bu değerden, çıkan ilk değeri çıkarıyoruz; 92,5-90= 2,5 cm. İşte bulduğunuz bu değer sizin kup ölçünüz. Sutyenleri bu kup ölçüsüne göre alabilirsiniz. Kup ölçünüz 2,5 cm. ise A beden, 5 cm. ise B beden, 7,5cm. ise C beden, 10 cm. D beden gibi isimlendirilir. Sutyenlerin size olup olmadığını deneyerek de anlayabilirsiniz. Denemiş olduğunuz sutyenin arkası yukarı doğru çıkıyorsa, çıkarmış olduğunuzda teninizde iz bırakıyorsa, sutyenin askıları omuzlarınızdan düşüyorsa ve ya göğüs arasına oturmuyorsa, havada kalıyorsa o sutyen size göre değildir. Sutyen denerken de doğru zamanda denemenin önemi büyüktür.

tam destekli sütyen

Örneğin regl dönemlerinde göğüsleriniz şiştiği için, bu dönemde size olan sutyenler daha sonra büyük gelecektir. Bu yüzden bunları da hesaba katarak sutyen denemeniz gerekir. Şunu unutmamak gerekir; doğru sutyen seçimi ile görünümünüzü tamamen değiştirebilir ve çok daha seksi ve ya zayıf görünebilirsiniz. Bu tarz bir sutyen sizin davranışlarınızı bile değiştirecektir ve sizin kendinize olan güveninizi arttıracaktır. Sutyen sayesinde üzerinize giymiş olduğunuz kıyafetin bile üzerinizde ki duruşu değişecektir. Bu sizin seçiminize bağlı olarak olumlu da olabilir, olumsuz da.

full destekli sütyen

Yanlış beden sutyen kullanımında göğüslerinizin güzelliği tamamen kaybolur iken, doğru seçilmiş sutyenlerin içerisinde sutyen taktığınızı bile hissetmezsiniz. Seçmiş olduğunuz sutyenin sizin vücut yapınıza da uygun olması oldukça önemlidir ve büyük farklılıklar gösterir. O yüzden arkadaşınıza çok yakışan bir sutyenin size yakışmaması normaldir.

büyük gösteren sütyen

Örneğin uzun boylu iseniz, omuz ve göğüsler arasında ki mesafe de uzun olacaktır. Bu nedenle bu bölgesi uzun olan sutyenler seçmek gerekecektir. Göğüslerinizi korumanız da sağlığınız ve fiziksel görünümünüz açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle uzmanlar sürekli olarak bu konuda uyarılarda bulunurlar. Uzmanlara göre göğüslerin yağ ve süt bezlerinden kaynaklı olarak, yer çekiminin de etkisi ile sarkmaları gayet normaldir. Bu nedenle evde, işyerinde ve her yerde sutyen kullanmak sarkmaması için oldukça önemlidir. Sürekli olarak yüzüstü yatmanın deformasyona neden olacağıgibi, duş alırken göğüslere soğuksu ile şok uygulamak da oldukça iyi gelecektir.

Sırala: