Desteksiz Sütyen

Desteksiz sütyen modelleri kapsız yapısı ve dolgusuz tasarımı ile göğüs yapısına güvenen kadınların en büyük terchidir. Kadınlar için oldukça önemli olan iç giyim türleri, onların dışarıdan nasıl göründüğünü düzenleyen illüzyon yaratan bir giyim türüdür. Bu nedenle kadınların neredeyse hepsinin kullandığı ve kendi fiziksel özelliklerine göre seçtiği bir giyim türüdür.

desteksiz sütyen

Örneğin göğüsleri küçük olan kadınlar dolgulu ve silikonlu sutyenler kullanarak göğüslerini daha büyük ve dolgun gösterebilirler. Tam tersi durumda da yine kullanılacak iç giyim türleri düzenleyici olacaktır. Örneğin gereğinden fazla büyük olan ve sarkmış göğüsleri toplamak için de toplayıcı desteksiz sutyenler kullanılabilir. Bu da göğüslerinizi daha küçük ve dik gösterecektir.

dolgusuz sütyen

Aynı şekilde bu diğer vücut hatlarınız için de geçerli. Kullanacağınız büstiyerler, korseler, dolgulu ve silikonlu külotlar kullanılabilir. Bu gün değineceğimiz tek iç giyim türü desteksiz sutyenler olacaktır. Destek sutyenleri seçerken nelere dikkat etmek gerekir, normal sutyenlerden ne gibi farkları vardır, bunları konuşacağız. Öncelikle bu sutyenlerin içerisinde sıfır dolgu bulunur.

boş kap sütyen

Bu sayede de göğüsleriniz küçük görülür. Bu sutyen türlerine toplayıcı da denilebiliyor. Orijinal adı ise push-up olan bu sutyenler diğerleri ile aynı kumaş türlerinde olabiliyor. Pamuk, penye, saten, dantel gibi kumaşlardan üretilebiliyor. Tabi ki en sağlıklı tercih pamuk olandır.

içi boş sütyen

Bu kumaş türleri hem vücudunuzu tahriş etmez, hem alerjik etkiler yaratmaz, hem de nefes alan bir kumaş türü olduğu için çok sağlıklı bir etki durumu vardır. Alacağınız sutyenlerde dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır. Kumaşının önemine yukarıda değindik. Fakat kaçınmanız gereken sutyenlerin kumaşından bahsetmedik. Senttik olan ve içerisinde kanserojen maddeler bulunduran sutyenlerden kaçınmanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

normal göğüs sütyeni

Ayrıca alacağınız sutyenin beden olarak size tam uyması, görünüm açısından oldukça önemli olacaktır. Oldukça dar olan sutyen seçilirse, terleyen vücudunuzda, lastik kısmı terin vücudunuzdan çıkmasını engelleyecektir. Bu da zamanla o bölgenin su toplamasına neden olabilir. Daha büyük sutyen ise sizi rahat hissettirmediği gibi, yapması gereken işlevi de yerine getiremez. Genelde alınan sutyenler iki farklı amaç için kullanılır; günlük kıyafetlerin altına giymek ve özel gecelerinizde oldukça çekici görünmek. Bu amaca göre farklı kriterler belirleyebilirsiniz; renk tasarım vs.

Sırala: