Günümüzde kullanımı oldukça artan korse, bayanların daha zarif ve fit bir görünüşe sahip olmasına olanak sağlıyor. Ayrıca korseler bel rahatsızlıkları için de kullanılabilir iç giyim ürünleridir.

 

Korse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 

Korseler hemen hemen tüm giyim şirketleri tarafından üretilmektedir. Bu yüzden alacağınız korsenin ilk olarak bedenlerine dikkat edin. Bedeni olmayan korse markalarını almaktan sakının. Çünkü alacağınız korsenin size uygun olup olmadığını size en uygun olanı seçmezseniz kötü sonuçlar alabilirsiniz.

 

Size uygun olan bedeni bulmak için mezura ile göbeğinizin hemen üstünün ölçüsünü alın. Ardından vücudunuzun en şişkin olan yerinin ölçüsünü de alın en son kalçanızın ölçüsünü de mezura ile ölçün. Boyunuzuz ölçüsü de aldıktan sonra korse beden tablosundan size uygun gelebilecek bedenleri seçin. Korse alırken 2 3 beden küçük almak daha faydalı olacaktır.

 

 Korse Takmanın Faydaları Nelerdir?

 

 Korse sporcular tarafından kullanılması ile sakatlık oranlarını azaltır.

 - Kilolu olan kişiler korse taktıktan sonra daha çok terleyecekleri için kilo vermek için de kullanılabilir.

 - Kadınların büyük takıntılarından biri olan hamilelik sonrası oluşan göbeğin giderilmesinde etkilidir.

 - Daha çok yaşlı kişilerin yaşadıkları bel fıtığı gibi problemleri çözmek için kullanılır.

 - Belirli bir şekle girmemiş vücudun toparlanıp fit görünmesini sağlar.

 

 Korsenin Yan Etkileri Nelerdir?

 

 - Korse her ne kadar faydalı olsa da uzun sure kullanılması durumunda vücutta terleme mantarı oluşturabilmektedir.

 - Vücut tablosu olmadan göz kararı ile korse almak vücudun daha kotu bir hal almasına sebep olabilir. Bu yüzden korse alırken mutlaka beden tablosu olan korseler alın. - Bedeninizi sıkan korseler almaktan kaçının bu sizin bedeninizi daha çok düzeltmez aksine bozar.

 

Korse Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?

 

Korse takarken öncelikle eritmek ve fit gözükmesini istediğiniz yeri bulun. Ardından oraya uygun şekilde ve bedeninize uygun korseyi alın. Eyer bunlardan birini belirtmez sizi sıkan bir korse alırsanız daha kötü sonuçlar elde edeceksiniz.

 

Korse Zayıflatır mı?

 

Bu tamamen sizin seçiminize bağlı olarak değişiklik gösterir eyer aldığınız korse bedeninize ve eriteceğiniz yere uygunsa tabii ki zayıflatır. Ancak aldığınız korse bedeninize ve eriteceğiniz yere uygun değilse bu size herhangi bir katkı sağlamaz.