Jartiyer Takımları Nasıl Giyilir?Jartiyer kullanımında öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey naylon külotlu çoraplar yerine hava ala bilen ve kendinizi ferah hissedebileceğiniz çoraplar seçmeniz gerekmektedir. Jartiyerler rahatsız edici bir iç giyim grubu değildir. Aksine birkaç pratik kullanım kolaylığı ile giyim tarzınızı baştan aşağı değişecek seksi bir giyim aksesuardır. İç giyim de olduğu kadar dış giyimde de kolaylıklar sağlar. Tarzınızı baştan yaratmak için jartiyer takımları ile kendinizi yeniden keşfedebilir siniz.


İlk kura jartiyerinizi gündelik kıyafetinizle kullanırken kesinlikle külot altına giymelisiniz. Günlük hayatın her anından kullanılabilecek jartiyeri bu şekilde kullandığınızda külot çıkarmanız gereken durumlarda daha rahat olursunuz; örneğin tuvalet ihtiyacınızı karşılamak istediğinizde jartiyerinizi çıkartmak zorunda kalmazsınız. Jartiyer özel bir gecede veya partnerinize kendinizi daha seksi göstermek istediğinizde külot üstünde kullanılır. Genellikle iç çamaşır kataloglarında da bu tarz bir fotoğraflar sunularak jartiyerin kendinizi seksi hissetmenizi sağlayacağını belirtmektedirler. Dar elbise giydiğinizde kesinlikle jartiyer kullanmayı düşünmeyin aksi halde jartiyerin stripeları ve  klipsleri elbisenizin altından belli olur. Kilotlu çorap kullanmakta ısrar edenlerdenseniz “stay-up” tarzı jartiyersiz çorapları da tercih edebilirsiniz.


Jartiyer Giyerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
* Stripelar jartiyerin en sorunlu kısmıdır. Bu zorluğu aşmanın iki kolay yolu mevcuttur; stripelar ayarlıdır, en uzun pozisyona getirin, klipsi çorabınıza tutturun ve ardından stripeları gerektiği kadar ayarlayarak kısaltabilirsiniz. Diğer yöntem ise klipsleri jartiyeri giymeden önce çoraba tutturmaktır. Oturun ve çoraplarınızı giyin, ardından jartiyerinizi giymeden klipslerini çorabınıza tutturun. Daha sonra ayağa kalkarak jartiyerinizi belinize bağlayın. 

* Diğer metodun daha pratik oluğuna inanıyorum ve her defasında stripeların ayarıyla oynamak zorunda kalmazsınız. Jartiyer takımları farklı çeşitlerden oluşmakta olup genelde dört stripe mevcut olmaktadır. İki önde iki de yanlardadır. Yan stripelar nadirde olsa bazen arkada yer alabilirler. Ön stripeları kendi hizasına gelecek şekilde çorabınıza tutturup diğerlerini de arkada veya yanda fark etmez yine de çorabınıza yandan gelecek şekilde tutturun. Arkada olan stripeları yandan bağlamamızın sebebi ise oturup kalktığınızda aşırı gerilmeden dolayı çorabınızdan ayrılmasını engellemek içindir. Bu nedenle en doğrusu yan veya arkada kalan stripelar oturup kalktığınızda bacaklarınızın yan tarafında olacak şekilde durmasıdır.  

* Dantelli çorapları tercih edenlerin ise klipsleri dantelin en ince kısmına gelecek şekilde tutturmaları en doğru seçimdir. Böylece daha sağlam duracaklarına emin olabilirsiniz.
* Yeni sezonda fazlasıyla tercih edilen stay-up çoraplar jartiyersiz kullanıma kolaylık sağlamaktadır. Bu çorap modellerinin dantel kısımları silikon şeritlerden oluşmaktadırlar. Normalde jartiyer için kullanılan çoraplar silikonsuzdur. Silikonlu çoraplar ile jartiyer kullanmak bir hayli zordur. Çünkü silikon kısmı klipslerin tutmasını engeller. Bu durumda jartiyerinizin klipsini çorabın silikon şeritlerinin olmadığı ara kısıma tutturun, böylece daha sağlam duracaktır. Jartiyerler ile sorun yaşayanların genelinde kendine yakışmayacağını düşündükleri için problem başlangıçta doğmaktadır. Jartiyerler kalın basenlerinizi örtüp dikkati diğer kısımları çekmek için kullanıma elverişlidir. Kilolu bayanların jartiyeri kendine yakıştıramamasına anlam veremiyorum. Özellik bu konuda birkaç ipucu sunarak kilolu bayanlarında jartiyer kullanabileceğini anlatmak istiyorum…
Genel anlamda jartiyer seçiminizi geniş yüzeyli veya büstiyerli jartiyerlerden yana yapmanızı öneririm. Büstiyerler korse gibi toparlayıcı özelliğe sahip iç giyim ürünleridir. Büstiyer ile beraber kullandığınız jartiyer de çorabın pek bir önemi yoktur beğendiğiniz her modeli kullanabilirsiniz. Bir önceki ip uçlarında anlattığımız stay-up çoraplar sizin için uygun olmayacaktır. Stay-up çorapların dantel kısımları eklenen silikonlar çorabın kumaşı gibi esnememektedir. Çoraptan taşmış bir bacak görüntüsü asla tercih edilmeyeceği için bir de bacaklarınızı olduğundan daha kalın göstereceğinden dolayı tercih edilmemelidir. En sağlıklı tercihiniz ise silikonsuz ve dantelsiz jartiyer çoraplarını tercih etmek olacaktır. Bu tarz çoraplar daha fazla esneyeceği için bacaklarınızı daha güzel gösterecektir. Ayrıca koyu renkli çorap kullanmanızı tavsiye ederim. Bu saydığım ipuçlarını yerine getirerek kendinizi ve tarzınızı baştan yaratabilirsiniz. Artık jartiyerler hakkında ki fikriniz değişmiş olmalı…
Baştan Çıkarmak adı altında bir kitap yazılsa, sanırım jartiyerin kullanımı defalarca tekrarlanarak anlatılırdır.
Unutmayın bir kadını en seksi gösterebilecek iç giyim grubu jartiyerdir. Ayrıca jartiyeri sadece giymekle iş bitmez asıl olan en iyi şekilde kullanabilmektir. Son bir uyarı jartiyer kullanacağınız zaman dar etek ve dar kotlardan kaçının çünkü jartiyerin hatları belli olduğu takdirde oldukça itici bir görüntü vermiş olabilirsiniz.

''En güzel kadın ne istediğini bilen değil, istediği şeye doğru haraket edebilendir''
*Unutmayın, Jartiyer giyen bir kadın diğer dişilerden her zaman bir adım öndedir.
ÇamaşırKazanı.com iç gıcıklayıcı ve baştan çıkarıcı bayan akseuarı jartiyer çeşitleri, seksi jartiyerlar, dantelli jartier ve g-stringler için alışveriş yapabileceğiniz bir mağaza önerimdir.

Jartiyer giyen kadın hangi mesajı verir? Jartiyer, giyilmesi pratik bir iç çamaşırı mı? Hangi vücut tipine hangi jartiyer daha çok yakışır? Hangi kıyafetlerle jartiyer kullanılabilir?. Seksi Jartiyer hangi parçalardan oluşur? Jartiyerler erotik bir ürün müdür? Kadın içgiyiminin en seksi icatlarından jartiyer. Daha önce jartiyer kullanmadıysanız mutlaka deneyecek veya partnerinizin jartiyer iç çamaşırı giymesini isteyeceksiniz. Jartiyer hangi kıyafetlerle giyilir; verdiği mesaj nedir, jartiyerle ilgili tüm bilgiler burada. 

Erkeklerin çoğuna jartiyerli kadın mı, çıplak kadın mı diye sorsanız kuşkusuz alacağınız cevap jartiyerli kadındır. Jartiyer kadın bacağının şehvetli ve çekici bir iç çamaşır aksesuarıdır. Jartiyer iç çamaşırları kadın iç giyiminin en seksi çeşitlerindendir. Seksi jartiyer kadar iç gıcıklayıcı kadın içgiyimi yoktur.

Jartiyer Nasıl Giyilir?
Jartiyer giyerken neler dikkat etmeli? Hangi jartiyer modeli hangi vücut tipine uygun? Hepsi burada… 
Jartiyer hem görüntüsü gereği seksi, hem de kullanımı gereği sağlıklıdır. Çünkü jartiyerli çorap veya jartiyersiz silikonlu çoraplar (stay-up) aslında külotlu çorapların aksine genital bölgenin rahat bırakıldığı, nefes almasının sağlandığı çoraplardır.
Peki jartiyer giyerken nelere dikkat etmeliyiz? Jartiyerin modelleri nasıldır ve hangisi hangi vücut tipine uygundur? İşte jartiyer giyimi hakkında herşey…

Jartiyer nasıl giyilir?

Stripe adı verilen parça jartiyerin boyunu dilediğimiz gibi ayarlamamızı sağlar. Stripe’ların ucunda bulunan klipsler ise jartiyerin çoraba tutturulmasına yardımcı olur.

Jartiyerlerin farklı modelleri vardır. Stripe’lar genelde dört tanedir. İkisi önde ikisi de yanlarda olur. Yan stripe’lar bazen arkada da olabilir. Jartiyerinizi giyerken öndeki stripe’ları kendi hizasında çorabınıza tutturun. Diğerlerini ise çorabınızın yan tarafına tutturun. Buna dikkat etmezseniz, jartiyerinizin arka (ya da yan) stripe’ları arkanızda kalır ve oturduğunuz zaman aşırı gerilmeden dolayı çoraptan ayrılabilir.

Jartiyerinizi giydikten sonra stripe’ları çoraplara tutturmakta zorluk çekebilirsiniz. Bunun iki çözümü var. Birincisi stripe ayarını en uzun pozisyona getirin, klipsi çorabınıza tutturun ve ardından stripe’ları gerektiği kadar ayarlayarak kısaltın. İkinci çözüm ise jartiyerinizi giymeden klipslerini çoraplarınıza tutturmaktır. Yani önce çoraplarınızı giyin, ardından jartiyerinizi giymeden klipslerini çorabınıza tutturun. Daha sonra ayağa kalkarak jartiyerinizi belinize bağlayın. Ayrıca bu yöntem sayesinde her defasında stripe’ların ayarıyla oynamak zorunda kalmazsınız.

Birkaç tüyo

Dar giysiler ile jartiyer kullanmamaya özen gösterin. Çünkü sıkı bir kıyafetin içinde jartiyerin stripe’ları ve klipsleri giysinizden belli olacaktır. İlla sıkı kıyafetin altına giymek istiyorsanız da ’stay-up’ adı verilen jartiyersiz de bacakta durabilen slikonlu çorapları kullanın.

Eğer jartiyerinizle birlikte dantelli bir jartiyer çorabı kullanıyorsanız jartiyerinizin klipslerini dantelin ince olduğu bölgelere takın. Böylece daha sağlam tutacaktır.

Külotunuzu her zaman jartiyerinizin üstüne giymeye dikkat edin. Çünkü aksi takdirde külotunuzu çıkarmanız gereken durumlarda (örneğin tuvalette) jartiyerinizi de çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.

Stay-up denilen silikonlu çorabı jartiyerinizle kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken; klipsleri çoraba tuttururken, silikon şeritlerinin olmadığı ara kısma tutturmaktır. Çünkü jartiyer bu şekilde daha sağlam duracaktır.

Hangi kadın hangi jartiyermodelini tercih etmeli?

Beli geniş ve biraz kilolu kadınların geniş olan modelleri tercih etmesi daha uygun olacaktır. Özellikle balenli olmasına dikkat etmek gerek. Çünkü bu modellerde yer alan balenler belin kıvrılmasını önler; yani hafif eğildiğimiz anda belimizde ve göbeğimizde oluşan kıvrılmaları… Aynı şekilde geniş bir model olup balen içermeyenler de vardır. Ama unutmayın, onlar bel kıvrılmasını önleyemez.

Küçük jartiyer modelleri daha çok kilolu olmayan kadınların tercih edebileceği modellerdir. Kilolu kadınların bu tip modellerle rahat etmesinin daha zor olduğunu belirten İçgiyim uzmanı Aytaç ERGÜL, bunun sebebinin bu modellerin belde değil, kalçada giyilmesinden kaynaklandığını söylüyor.