Sütyen

Sütyen modellerini en uygun fiyata Dagi, Pierre Cardin, Orkide, Viola Alba, Le jardin ve Sistina koleksiyonlarından seçerek satışa sunan camasirkazani.com sizler için dantelli, destekli, desteksiz, dolgulu ve dolgusuz modellerini derleyip kategorilerine ayırmıştır.

Sütyen

Genellikle bayanların kullandığı hatta çoğu zamanda kurtarıcıları olan sutyenler hakkında bazı doğru bilinen yanlışlar hakkında birkaç önemli bilgi verelim. Bilinen en büyük yanlışlardan ilki sutyenlerin kanser yaptığı söylentisidir. Sutyenlerin göğüsleri dik tuttuğu için zehirli maddelerin göğüs ucunda biriktiğini ve kansere neden olduğu söylenmekteydi. Ünlü bilim adamlarının araştırmalarına göre sutyenin herhangi bir etkisi nedeniyle göğüs kanserine neden olmadığını kanıtlamışlardır ve bu efsaneyi yalanlamış bulunmaktadırlar. Bilinen diğer büyük yanlıştan bir diğeri ise sabit bir sutyen numarasına takılıp kalmak.

Sütyen Modelleri

Sutyenlerde bir numara büyüyen ya da bir numara küçülen bayanlarda psikolojimken rahatsız oldukları gözlenmektedir. Halbuki normal günlük kıyafetlerimizde olduğu gibi sutyenlerinde her markaya göre farklı kalıp büyüklükleri bulunmaktadır. Bu yüzden hiçbir kalıp diğer bir kalıpla birbirini tutmayacağından bayanların morallerini bozacak herhangi bir durum olmamaktadır.

Destekli Sütyen

Destekli sütyen modeleri genellikle göğüslerinizin elbise altında daha dolgun ve fit bir görünüme sahip olması için kullanılır. Dolgun göğüslere sahip olmak için kullanacağiniz destekli sütyen modelleri özel elbiselerinizin daha çekici görünmesini sağlar. Dolgulu diğer adıyla destekli ve dolu kap olarak isimlere ayrılan bu tür sütyen modelleri alttan ve yanlardan destekleriyle ayrık ve sarkık duran göğüsleri toparlayıp daha düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Desteksiz Sütyen

Desteksiz sütyen modelleri dolgunve fit bir göğüse sahip kadınlar tarafından kullanılır. Genellikle göğüslerinin görünümünden memnun olan bayanların tercihi desteksiz, boş kap diğer ismiyle dolgusuz sütyenlerdir. Dolgusuz sütyenler büyük göğüslere sahipseniz rahatlıkla kullanabileceiniz sütyen modelidir.

Toparlayıcı Sütyen

Toparlayıcı sütyen modelleri destekli modeller ile karıştırılan bir sütyen modelidir. Genel amaç olarak sarkık göğüslerin toparlanmasını sağlamaktadır. Bir çok kadın toparlayıcı sütyen ve destekli sütyeni karıştırmakta olup bu nedenle isteklerine ulaşamamaktadır. Toparlayıcı sütyenler sadece göğüslerinizi düzgün gösterip sarkıklığı engelleyen modellerdir.

Straplez Sütyen

Straplez sütyen modelleri elbiseler altında çok fazla kullanılan bir modeldir. Genellikle straplez abiye altında kullanılan bu tarz sütyen modellerinin askıları yanında hediye olarak verilir. Sütyeni ister askılı, ister askısız olarak kullanabilir siniz. Sütyen çeşitleri arasında en çok tercih edilen straplez sütyenler biraz daha dolgun ve dik göğüslere sahip kadınların kullanması için tavsiye edilir. Askısız sütyen olarakta bilinen bu sütyen modelini tercihinize göre kullanabilirsiniz. Dolgulu, dolgusuz ve boş kap olarakta satılan straples sütyen modelleri kapıda ödeme imkanı ile camasirkazani.com da satılmaktadır.

Sihirli Sütyen

Sihirli sütyenler adı gibi gerçekten sihirli modellerdir. Göğüslerinizi 1 veya 2 beden daha büyük gösteren desteklere sahip sihirli sütyenler destekleri ile daha doglun ve seksi görünmenizi sağlar. 75 bedene sahip olan bir kadının da rahatlıkla kullanabileceği sihirli sütyenler diğer adıyla bomb bra sütyen modelleri fazlasıyla cesur kadınlar için üretilmiştir. Göğüslerinizi dolgun, sağlıklı, çekici ve seksi göstermek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Silikon ve su ped lere de sahip sütyen çeşitleri arasında sergilenmektedir.

kapıda ödeme sütyen

Diğer bilinen bir yanlış ise yatarken giyilen sutyenin göğüslerin sarkmasını engellediği söylenmektedir. Oysa Amerika’da estetik cerrahlarının yaptığı araştırmalarda ortaya koyuluyor ki yatarken sutyen takmanın herhangi bir faydası ya da herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yapılan diğer önemli yanlışlardan bir diğeri ise sutyeninizin kıyafetlerinizin altından görünmemesini istiyorsanız beyaz giymek her zaman mantıklı bir seçenek değildir. Bu durumlarda sizin en iyi yapacağınız renk seçimi ten renginize olabildiğince yakın bir sutyen rengi seçmeniz gerekmektedir. Böylece kıyafetlerinizin altından sutyenleriniz kıyafetleriniz altından gözükmesini engellemektedir. Diğer bilinen yanlışlardan bir diğeri ise sutyenler göğüsleri dikleştirir lakin bu sutyenlerin askısı sayesinde değil sırt kısmında kalan bantlardır. Bu bantlar göğüslerinize desteğin tam tamına yüzde doksan desteğini vermektedir. Bazı sutyenlerin ise arka kısımdan etinizi sıkıştırdığını göreceksiniz bu sutyeninizin kötü olduğu anlamına gelmemektedir. Hemen hemen bütün sutyenler sırt kısmında etinizi sıkıştırmaktadır. Bunun sebebi ise bu bantların vücudunuzu sıkı sıkıya sardığı için sırt bölgesindeki etinizi sıkıştırmaktadır. Buraya kadar anlatılan yanlış bilinen bilgilerin en önemlisi sutyenlerin ömürleriyle alakalıdır. Ülkemizde alınan sutyenler genellikle bir yerleri koptuğunda ya da yırtıldığında kullanımı bırakılmaktadır. Ama aslında ömürleri yaklaşık altı ile dokuz ay arasında olmaktadır.